Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Zobacz, gdzie kupić lampy solne, wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Nieduże ozdoby z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnorodnych wycieczek po Polsce, a nieraz nabywamy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Rzadko aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – z reguły to pospolite ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wykonać obiekty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne ładnie wyglądają i bez większego trudu dopasujemy je do aranżacji wnętrza, bo są dostępne w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, jako że nie ma kamieni o takim samym wzorze krystalizacji i kształtach. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się naturalną, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem tych lamp, nadają im bardziej regularne formy, m.in. piramidy albo kuli.

Co jest przyczyną popularności lamp solnych?

Wiele ludzi wierzy, że lampy solne mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania ujemnych jonów, które równoważą te wyzwalane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi ludziom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki dają te lampy, jest subtelny i kojący, zatem rekomenduje się używanie ich jednostkom, którym dokucza stres albo bezsenność, ponieważ z ich pomocą można łatwiej się odstresować. Ale z brył soli nie tworzy się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniki na drobiazgi, a płaskie bloki z soli stosuje się w gastronomii oraz aranżacji domów.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]