Meble z drewna litego – dbaj o nie, a przetrwają dziesięciolecia

Dowiedz się więcej o usługach świadczonych przez zakład stolarski.

W dzisiejszych czasach nawet w niewielkich miejscowościach bez trudu można pokazać na mapie rozmieszczenie znanych sklepów meblowych. Ich oferta jest nierzadko tak bogata, iż wchodząc do takiego salonu można w parę godzin zaaranżować całe mieszkanie. Lecz umeblowanie z popularnych sieciówek wykonane jest przeważnie z lekkich i łatwych w obróbce płyt MDF. Sporadycznie są one równie solidne oraz urokliwe jak meble z litego drewna, opracowane przez profesjonalistów pracujących w manufakturach stolarskich, a następnie wytworzone z dbałością o najmniejszy element.

Meble z litego drewna kosztują więcej, jednak przetrwają dziesięciolecia

Zamówienie mebli wytwarzanych taśmowo z trudem można określić długofalową inwestycją. Meble z większości sieciówek już po paru latach będą wykazywać silne ślady eksploatacji: zawiasy zaczną skrzypieć, okleina odwzorowująca drewno zetrze na rogach, a tył z cienkiej płyty pilśniowej szybko się złamią lub odkształcą. To nie meble naszych dziadków i babć, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie w prawie że niezmienionym stanie. Meble z litego drewna obecnie nie są wbrew pozorom rzadkością na rynku, lecz nie są tak rozchwytywane, dlatego że szybciej, łatwiej i taniej jest Polakom kupować w sieciówkach. Naturalnie, kupujący zwraca uwagę na to, iż meble dębowe przeważnie są odpowiednio droższe i, jeśli wykonywane są na zlecenie, czasami czeka się na nie nawet parę tygodni. Lecz w zamian za to kupujący dostaje produkt, który przetrwa dziesięciolecia, pod warunkiem, że będzie o niego stosownie dbać. A utrzymanie w dobrym stanie mebli dębowych wbrew powszechnej opinii nie wymaga dużego nakładu pracy.

Meble z litego drewna – pasują do rozmaitych trendów aranżacyjnych

Oprócz fenomenalnej wytrzymałości meble z drewna litego mają także dużo innych atutów, co sprawia, że nieustannie są faworyzowane i rekomendowane przez znanych projektantów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o nieskomplikowanym designie dodają pomieszczeniom wyszukany charakter. Drewniane meble dają przytulność łączoną z ogniskiem domowym, jak również akcentują przywiązanie ich posiadacza do tego co naturalne. Lite drewno rewelacyjnie komponuje się z licznymi stylami aranżacyjnymi, tym samym szafa czy stolik zamówiony do mieszkania w stylu vintage można będzie bez przeszkód wpleść za jakiś czas w inny, np. loftowy wystrój. Co istotne, nawet jeśli ktoś zapomni o okresowej konserwacji mebli, wyroby z litego drewna najczęściej udaje się względnie łatwo odnowić.

Nasze dane kontaktowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]