Na co zwrócić uwagę wybierając stolik kawowy?

Stolik kawowy powinien być wygodny w użytkowaniu oraz funkcjonalny. Trzeba również pamiętać, że stanowi on niebanalny element wystroju wnętrza. Zależnie od naszych potrzeb możemy wybierać spośród wielu rodzajów stolików. Jaki jednakże będzie najodpowiedniejszy?

Jak znaleźć najlepszy stolik kawowy do mieszkania?

W trakcie zakupów stolika należy zwrócić uwagę na parę kwestii. Czy codziennie pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy podczas picia kawy lubimy poczytać gazetę lub książki? W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń domu? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może uprościć nam dobranie stolika do naszych potrzeb.

Typy stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem uda się nie tylko dobrze wykorzystać niewielką powierzchnię pomieszczenia, ale również w prosty sposób utrzymać w nim czystość. Warto rozważyć także zakup stolika z blatem, który można zdjąć.

W przypadku niedużej powierzchni do wykorzystania, można rozważyć zakup stolika z owalnym blatem, który zajmie mniej miejsca niż te prostokątne. Sprytnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w formie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i rewelacyjnie się prezentują.

Powodzeniem cieszą się także stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, by wsuwać jeden pod drugi. Ponadto stoliki w formie plastra miodu można bez ograniczeń komponować z większą liczbą części. Natomiast osobom, które często pijają kawę w towarzystwie, poleca się ławy bądź stoliki z możliwością rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik z owalnym blatem będzie znakomitym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt bądź dzieci.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to powinno się rozważyć kupno stolika DIY (Do-It-Yourself), na przykład wyprodukowanego z palet. Nieszablonową alternatywą jest użycie drewnianego pieńka czy odnowionego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Blat stolika kawowego powinien dosięgać poziomu siedziska, czyli około 45-50 cm. Jeżeli planujemy umieścić go z boku fotela, to optymalnie powinien sięgać do wysokości podłokietnika.