Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Na https://skyshutters.pl/realizacje/ znajdziesz wizualizacje z wykorzystaniem shuttersów w salonie.

Szatersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się zazwyczaj z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Jednakże ten moduł osłony okiennic można zastosować także w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a jednocześnie wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż modne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – zdecydowanie podnoszą estetykę pokoju

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, iż doskonale uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, gdyż to w salonie domownicy przesiadują po wiele godzin w ciągu dnia, a także przyjmują tu gości. Z tego powodu należy zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale jednocześnie komfortowe. Dowolność wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co umożliwia m.in. całkowite jego zaciemnienie, jeśli pragniemy włączyć film, lub jego delikatne ściemnienie, kiedy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – znakomita bariera przed dźwiękami z zewnątrz

Swoboda kontroli wnikania światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże również z innego powodu – za ich sprawą można skutecznie regulować temperaturę pomieszczeniu, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie lata łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo takie okiennice tworzą efektywną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także doskonałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osiada się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdach firan, a ich mycie jest nadzwyczaj łatwe i trwa zaledwie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się również w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]