Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Więcej szczegółów o shuttersach.

Urządzając wnętrza, sporadycznie przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. Najczęściej wybiera się tradycyjne rozwiązanie, to znaczy firany oraz zasłony, które czasami zestawiane są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Z czego wykonywane są shuttersy

Najważniejszym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych są ruchome, tym samym można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, w zależności od zachcianek domowników. Producenci wykonują je z drewna, PCV, a także z płyt MDF. Shuttersy montuje się przeważnie na oknach, niemniej jednak wspaniale sprawdzają się również na drzwiach garderoby. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się wciąż okazjonalnie, ale większa część z nas na pewno w kinie bądź na ekranie telewizora, bowiem tego typu okiennice są często wykorzystywane na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w Nowej Zelandii i USA.

Dekoracyjne okiennice shutters nadają pomieszczeniom bardzo elegancki wygląd

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko świetnie wyglądają, lecz mają też praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować użycie promieni słonecznych: latem hamować nagrzewanie się pokojów, a w zimne – utrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów wnętrz i można umieścić je na większości ram okiennych. Wykonuje i montuje się je na zlecenie, co sprawia, iż są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezwykle wytworny wygląd, a więc wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Warto też uwydatnić, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawiane bez użycia linek, co rodzice małych dzieci oraz posiadacze zwierzaków, które mogłyby zaplątać się dyndające sznurki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]