Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Kup okiennice wewnętrzne shutters na skyshutters.pl

Projektując aranżację domu, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zazwyczaj wybiera się klasyczne rozwiązanie, czyli zasłony oraz firanki, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mało znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Z czego produkowane są okiennice dekoracyjne typu shutters

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się, tym samym można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od potrzeb domowników. Wykonuje się je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), jak również z listw drewnianych. Shuttersy montuje się głównie na oknach, aczkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie element okna, który w polskich domach widuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale każdy z nas zapewne kojarzy je z ekranu telewizora bądź kina, gdyż tego rodzaju okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w RPA oraz w Nowej Zelandii.

Zalety wewnętrznych okiennic shutters

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, lecz mają też praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące dni ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a zimą – utrzymać je na dłużej. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i można zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co powoduje, że są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezmiernie luksusowy wygląd, a więc wpływają na podniesienie wartości posesji. Trzeba też uwydatnić, że ustawienie lameli shuttersów jest regulowane bez stosowania linek, co posiadacze psotnych zwierząt lub rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się wiszące linki, uznają na pewno za dodatkowy plus.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]