Jak wykorzystuje się aparaty do fali uderzeniowej?

Wyposażenie terapia falą uderzeniową. Więcej na www.bardomed.pl/34-aparaty-do-fali-uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego typu. Jak jest stosowana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywane jest urządzenie do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest szeroko używana w medycynie sportowej, kosmetologii, ortopedii, rehabilitacji oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla sąsiadujących tkanek i wykazuje się wysoką efektywnością w walce z różnorodnymi dolegliwościami. Współczesne urządzenia do fali uderzeniowej niesłychanie precyzyjnie aplikują impulsy, co przynosi nadzwyczaj dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają m.in. w przypadku schorzeń związanych z narządami ruchu, jak zapalenie ścięgien, zespół bolesnego barku, ostroga piętowa czy bóle w okolicy bioder. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów i fizjoterapeutów.

Aparat do fali uderzeniowej – jak działa?

Używane współcześnie aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa niezależne kanały oraz aplikatory, co umożliwia zastosowanie leczenia u dwóch pacjentów równocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia redukcję sygnałów bólowych u pacjentów cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w 70-80% przypadków.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]