Korekcja wzroku – bezpieczne, nowoczesne zabiegi

Wejdź na voigtklinikaoka.pl, aby odnaleźć informacje dotyczące kliniki okulistycznej Kraków.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się dokuczliwych i w wielu przypadkach groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się operacji wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg bezpieczny oraz mało inwazyjny

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do noszenia soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekcji pozwalające na leczenie nadwzroczności, presbiopii, krótkowzroczności, a także szeregu pozostałych schorzeń. Niezwykle rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku wyróżniająca się wysoką efektywnością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent prędko powraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której pracuje wykwalifikowana załoga medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych technikach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dopasuje odpowiednią procedurę leczenia i skoryguje wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnymi aparatami diagnostycznymi, dlatego mogą wykryć nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się również leczeniem innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają m.in. na kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest testem niezbędnym w diagnozowaniu stanów zapalnych, glaukomy i innych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się także mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją katarakty. Korekta wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie także z innymi kwestiami, jak przykładowo ciałami obcymi w oku bądź usuwaniem kaszaków.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]