Polski psycholog w UK – imigrant może liczyć na pomoc

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego doradztwa polskiego psychologa Birmingham, zajrzyj na psychoterapia-uk.pl

Po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej i otwarciu zagranicznych rynków pracy na naszych obywateli, Polacy z chęcią zdecydowali się na emigrację na Wyspy. Dzisiaj z uwagi na Brexit zjawisko emigracji właściwie zanikło, ale nadal nie brak osób skłonnych do zatrudnienia się lub rozpoczęcia studiów właśnie w Wielkiej Brytanii. Niestety emigracja do Wielkiej Brytanii stwarza wiele utrapień, z którymi trudno jest się uporać bez dodatkowego wsparcia terapeuty bardzo.

Polski psycholog w UK – w jakiego rodzaju okolicznościach jest potrzebny?

Pobyt na Wyspach i mająca z tym związek rozłąka z bliskimi, jak również praca w obcym państwa, mogą rodzić mnóstwo komplikacji, którym niezwykle trudno jest sprostać. Rozłąka z rodziną nierzadko powoduje ogromny stres. Do tego nieraz dochodzą także trudności z otrzymaniem etatu czy nawiązaniem trwałych znajomości ze współpracownikami. Bariera językowa, która ciągle jest wcale nierzadko spotykana, sprawia, iż w krótkim czasie dochodzi do odcięcia się od kolegów , z którymi się pracuje. A stąd już tylko niewielki krok do uniemożliwiających codzienne funkcjonowanie zaburzeń nastroju czy zwiększenia liczby zachowań o charakterze agresywnym. Odruchy tego rodzaju wyjątkowo trudno jest poskromić bez pomocy psychologa. Dlatego nie wolno bać się korzystania z pomocy profesjonalisty. Wizyta u psychologa jest najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Polskojęzyczny psycholog w UK – jak wygląda wizyta?

Rozmowy z psychologiem odbywają się w bezpiecznej atmosferze i dyskretnej. Nie trzeba obawiać się, że historie opowiedziane w czasie sesji będą powierzone komuś innemu. Psychologa obowiązuje wszak zachowanie tajemnicy , a zwolnić z niej ma prawo jedynie sąd. Psycholog to osoba, przed którą nie należy ukrywać swoich problemów i słabości – jego zadaniem jest pomoc w ich rozwiązaniu. Psycholog instruuje, w jaki sposób radzić sobie ze stresującymi zdarzeniami, a także pokazuje jak identyfikować sytuacje , które mają charakter konfliktowy. Polski psycholog w UK to świetny wybór. Wizyta odbywa się po polsku, co sprawia, że odbywa się sprawniej i bardziej swobodnie. Osoba, która zgłasza się z problemem nie powinna się bowiem obawiać się tego, czy będzie zrozumiana i czy sama właściwie zrozumie to, co mówi jej psycholog.

Nasze dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339