terapia małżeńska w UK, terapia par w UK

Terapia małżeńska – pomoc w partnerskich trudnościach

Każda para może popaść w różnorodne kryzysy. Całe szczęście obecnie można sobie z nimi radzić bardzo skutecznie. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może być pomocna?

Do psychoterapeuty udają się pary zmagające się z przeróżnymi kłopotami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć trudności związane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, jak również udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, jednak w takich sytuacjach często niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w okresie choroby partnerów lub członków ich rodzin. Jest przydatny w sytuacji, kiedy pomiędzy partnerami dochodzi do konfliktów, których nie potrafią przezwyciężyć samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga też pokonać trudności i scementować partnerstwo. Poprawia się komunikacja między partnerami – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Uczy on, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podstaw partnerskich problemów. Pary, które mają za sobą terapię małżeńską posiadają wiedzę niezbędną do tego, aby skutecznie radzić sobie z problemami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że obecnie bez większych problemów znajdziemy polskiego psychologa też na brytyjskiej ziemi. Mówienie po polsku ułatwia terapię i podnosi komfort pary, która zdecydowała się na wsparcie specjalisty. Także na emigracji warto powalczyć o własne małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi trudnościami. Powinno się wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a dzięki niej partnerstwo jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasze dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339