Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Jeśli chcesz kupić aparat do terapii ultradźwiękowej, odwiedź ten adres.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bo poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do zmniejszania napięcia mięśniowego, uśmierzania bólu oraz usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko 100 lat, opiera się na dwóch typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, blizn, stawów oraz ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją najlepszą kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]