Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

Co powinieneś wiedzieć o magnetoterapia sprzęt?

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się wielorakie działanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia redukuje również ilość wolnych rodników, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i likwiduje obrzęki.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na duże rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy także modele mobilne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]